YASTEP PROJESİ

Yükleniyor.

YASTEP PROJESİ (Yaşlılara Saygı ve Temiz Evim Projesi) Başladı

 MERSİN’in Tarsus ilçesinde hayata geçirilen ‘Yaşlılara Saygı ve Temiz Evim Projesi’ (YASTEP) kapsamında, yaşlıların bakım ve temizliği sürdürülüyor.   
Tarsus Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İlçe Sağlık Müdürlüğünün ortak projesi olan YASTEP ekibi, İlçe Kaymakamı Yüksel Ünal, SYDV Müdürü Ahmet Sarman, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Füsun Kaleli ile birlikte bakıma muhtaç kişilerin evlerini ziyaret ederek, kişisel bakımlarının yanı sıra evlerini de temizledi.
Kaymakam Ünal, yürütülen proje kapsamında 20 saha çalışanının 230 kimsesiz ve bakıma muhtaç yaşlıların temizlik ve kişisel bakımlarının yapılmaya başlandığını belirterek, "Projemizin amacı yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak. Projemizin toplam bedeli yaklaşık 800 bin TL’dir. İki yıldır sürdürdüğümüz projede kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan 230 vatandaşımızı kapsıyor. 1 yıl boyunca 20 personelimiz değişik periyotlarda evleri ziyaret ederek, devletin sıcaklığını hissettirecekler. Her türlü ihtiyacı, temizliği bakımı ihtiyaçları giderilecek" dedi.

Paylaş:

DİĞER HABERLER